F.A.Q.

Jaká je životnost polepu?

 

Fólie dosahují vysoké kvality a jejich životnost v rámci různých provedení a odlišných zeměpisných podmínkách se udává od 7 do 10let. Doporučuje se fólii po zhruba 6letech odstranit, pro její jednoduchou a bezpracnou demontáž. Pokud se při instalaci s fólií správně pracuje, vydrží Vám na vozidle bez problémů min. 5let.

 

Je vhodná aplikace fólie na starší typ laku?

 

Aplikace fólie se doporučuje na nové a tovární laky ne starší než 10let. U přestříkávaných vozidel a po drobných opravách je nutné vyzkoušet kvalitu provedeného nástřiku. U špatně dolakovaných vozidel, může dojít k poškození laku, při instalaci fólie.

 

Může fólie nebo aplikace fólie poškodit lak?

 

Fólie lak naopak dokonale chrání a při instalaci žádným způsobem lak nepoškozuje. Samotná aplikace fólie je vysoce odborná činnost a provádějí ji speciálně školení odborníci. Pomocí speciálních technik a pomůcek tak probíhá instalace, při které nedochází k poškození laku.

 

Proč zvolit polep fólií oproti lakování?

 

Celopolep fólií je rychlejší, většinou levnější a lakování už v žádném případě není možné konkurovat rozsáhlému výběru odstínů luxusních fólií v různých provedeních. Další výhodou je dokonalá ochrana původního laku. Po odstranění fólie zůstává lak ve stejném stavu jako před instalací fólie.

 

Jak připravit auto pro polep?

 

Auto je nutné přistavit umyté z myčky již v odpoledních hodinách den před samotným prováděním celopolepu. Instalace se provádí za sucha a je nutné, aby veškerá voda v prolisech přes noc vyschnula. Doporučuje se odstranit zbytky skvrn po hmyzu a smýt z laku zaschlý asfalt, (jde to velmi dobře benzínem, nebo speciálními přípravky, které jsou k dostání na čerpacích stanicích). Fólie v žádném případě neschová různé promáčkliny, hlubší škrábance a nerovnosti laku. Je tedy nutné tyto nedostatky před aplikací fólie odstranit.

 

Jsou všechny díly karoserie polepeny z jednoho kusu fólie?

 

Šíře materiálu je 1,524m a tudíž je téměř vždy každý díl karoserie potažen z jednoho kusu fólie. Pokud se jedná o velmi komplikované a složité tvary karoserie (např. některé přední nárazníky) polep je nutné provést i z více dílů, neboť i tyto kvalitní fólie mají své hranice. Přelepy jsou však téměř neviditelné.

 

Jak dlouho trvá celopolep?

 

Samotný celopolep trvá 1-2dny. Standardní postup je přistavit auto v odpoledních hodinách den před samotným polepem. Další den se lepí a nadcházející den se dolepují drobnosti a probíhá kontrola provedených prací. Je důležité, aby vozidlo po provedení celopolepu zůstalo minimálně 24 hodin v ideálních teplotách okolo 22 stupňů C°.

 

Vylepuje se i vnitřní prostor dveří?

 

V 99 % se tato místa nevylepují. Pokud však zákazník na tom trvá, je možné vylepit za příplatek i vnitřní prostor dveří.

 

Jaké jsou typy car wrap fólií?

 

Lesk, mat, carbon, metalíza, chameleon, perleť, starlight, starlight perleť, maskáč, imitace broušeného hliníku, imitace kůže, imitace džínoviny, chrom a mnoho dalších.

 

Je na autě poznat instalovaná ochranná čirá fólie Stoneprotect?

 

Instalovaná fólie stoneprotect je na laku karoserie téměř neznatelná. Nežloutne, obsahuje UV filtr a má dlouhodobou tvarovou stálost.


Může se používat auto myčka po aplikaci fólie?

 

Ano, je možné s provedeným polepem používat auto myčku. Je však vhodné zhodnotit v jakém stavu je auto myčka, neboť špatný technický stav kartáčů může stejně tak jako lak poškodit. U luxusnějších typů fólií se doporučuje využít bezkontaktního ručního mytí vozidel u profesionálních společností.

 

Je povoleno vysokotlaké mytí?

 

Tento způsob se nedoporučuje. Pokud je to však nezbytné, je nutné dodržet různá pravidla. Mytí by nemělo probíhat z kratší vzdálenosti než 80cm a zvýšená opatrnost se doporučuje v místech kde je hrana, tedy konec fólie. Specializované ruční myčky, by měly již tuto problematiku dobře znát. V opačném případě je důležité obsluhu upozornit, že na vozidle je aplikována fólie.

 

Je nutné hlásit změnu barvy do TP?

 

V zákoně tato problematika není zcela vyjasněna a tak se dá konstatovat, že to není bezpodmínečně nutné. Pokud však změnu nahlásíte, předejte tak možným zbytečným problémům při policejní kontrole. Zápis změny do TP stojí cca 100,- Kč

 

Odstranění fólie

 

Fólii můžete odstranit vlastní silou nebo oslovit společnost, která vám prováděla instalaci. Samotné odstranění celopolepu je zpoplatněno. Při odstranění fólie z kvalitních laků nedochází k poškození laku. Fólii je vhodné odstranit do cca 6let. V této lhůtě nezanechává fólie téměř žádné lepidlo.